Socijala StatePlay
Socijala SP
Zajednica gdje se igra pretvara u zivot
IP: 151.80.174.126:7755
Ts3: 151.80.174.125:2344
Ko je prisutan na forumu
Ukupno korisnika online 1: 0 registrovanih, 0 skriven, 1 gost

niko

[ View the whole list ]

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 9 dana: May 2nd 2015, 10:32
Traži

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Keywords

Latest topics
» [Predlog za Skriptanje i jos par stvari]
April 15th 2015, 09:39 by Regoda

» Formular za unban
April 2nd 2015, 11:29 by Regoda

» (forlmular) za admina
March 31st 2015, 22:30 by Regoda

» Formular za prijavu
March 31st 2015, 11:37 by Regoda

» Formular za prijavu
March 31st 2015, 11:30 by Regoda

» (Formular) Zalba za lidera organizacije
March 31st 2015, 10:59 by Regoda

» Formular prijave za lidera
March 31st 2015, 10:58 by Regoda

» Nacin Konkurisanja
March 31st 2015, 10:54 by Regoda

» [FORMULAR] Molba za skidanje zabrane za ulazak u administraciju
March 31st 2015, 10:51 by Regoda

September 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Pravila servera

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Pravila servera

Komentar by Regoda on March 31st 2015, 10:11

RolePlay pravila servera

RolePlay [RP] - RolePlay je simuliranje stvarnog zivota. Dakle, oponasanje svega sto radimo u RL. (RL - Real Life - stvaran zivot)
In Charachter [IC] - In Charachter je znaci nesto sto je u igrici tj vas lik u igrici. Dakle IC chat je ono sto vas lik iz igrice govori
Out of Charachter [OOC] - Out of Charachter znaci sve sto je vezano za vas stvarni zivot i sto nema veze sa IC
Metagaming [MG] - Koriscenje OOC informacija u IC svrhe i obrnuto
PowerGaming [PG] - Radnja nemoguca u stvarnom zivotu, a moguca u igri. Naprimer stajanje na vozilu u pokretu.
ChickenRunning [CR]- Predstavlja cik cak trcanje(sprint) radi izbegavanja metaka.
CaracterKill [CK]- Predstavlja prisiljavanje nekog igraca da napravi novi ACC jer ste ga prethodno mucili na starom.
CrackShoting [CS]- Iskoriscavanje bugova sa oruzjem, deagle, combat shotgun, silenced pucaju velikom brzinom iz vozila.
QuickSwapping [QS]- Menjanje oruzja koje drzite u ruci na q i e bez koriscenja komandi za prikazivanje RP-a (/me i /do)
Money Farming [MF]- Pravljenje novih naloga (ACC) radi prebacivanja novca koji se dobija na spawnu.
RolePlay Superman [RPS]- Izigravanje supermena na serveru, tj. kao da ti niko nista ne moze
Primer: Pridjes sam petorici naoruzanih bandita i kazes "Sta je bilo picke"
Deathmatching [DM]- Je ubijanje igraca bez dovoljnog Roleplay razloga. Ubijanje bandi/mafija izmedju sebe nije DM ako je to izrpano bez KOS-a i PG-a. Takodje kada neko vidi na ulici policajca i pocne da ga puca bez razloga je DM ako nemate wanted level ili ako vas policija ne ganja.
DriveBy [DB]- Je ubijanje igraca sa mesta vozaca. To moze biti pucanje sa mesta vozaca, gazenje ljudi ili ubijanje elisom helikoptera.
Ninja Jack [NJ]- Je ulazenje u kola kada su u pokretu
Bunny Hopping [BH]- Skakanje dva puta ili više puta prilikom trcanja da bi se brze kretalo, ili izbegavali metci.
SpawnKill [SK]- Ubijanje igraca na mestu spawn-a.
Primer: Moj IC lik je poginuo i stvara se ispred bolnice. Tu me cekaju dva pripadnika druge bande i opet me ubijaju
TeamKill [TK] - Ubijanje igraca iz svoje organizacije/tima.
TeamSteal [TS] - Krađa novca igraču iz svoje organizacije/tima.
Revenge Killing [RK]- Ubistvo iz osvete. Primer: kada vas ubije hitman vi se spawnate i idete da ga nadjete i ubijete ponovo.
Kill on Sight [KOS]- Ubistvo igraca po vidjenju. Znaci cim ugledate nekog igraca, vi ga ubijete bez prethodnog korištenja RolePlay-a (/me ili /do.. Mozete cak i nesto da kazete, naravno u IC chatu)
Gun From ASS [GFA]- Predstavlja nonRP vadjenje oruzja, bez koriscenja komanda /me i /do.
Drug From ASS [DFA]- Predstavlja nonRP koriscenje droge, bez koriscenja komanda /me i /do.
Player vs Player [PvP]- Odnos izmedju igraca na server-u.
Primer: Udaranje drugih igraca bez razloga
Player vs Enviroment [PvE]- Odnos igraca sa svojom okolinom. Unistavanje objekata na serveru i tudje imovine.
Primer: Lomljenje stakla u banci
BugAbuse [BA]- Iskoristavanje poznatih i nepoznatih bagova u skripti. Dakle ova vrsta bagova moze da se popravi od strane skriptera.
EXPLOITING - Iskoriscavanje bagova u igrici. Ova vrsta bagova ne moze biti popravljena jer se nalazi u samom GTA
Primer: Bag sa CJ skinom
Logging To Avoid [LTA]- Napustanje igrice da biste nesto izbegli.
Primer: Cuffovani ste i policajac vas vozi do stanice da bi vas uhapsio, vi odete relog da ne izgubite drogu.
Providing a False Statement [PFS]- Svesno davanje laznih informacija adminu.
Primer: Nalazite se u Glen Park i optuzite nekog igraca za DM u Beogradu. Admin ga speca i vidi da se nalazi negde u Sarajevu. Znaci hteli ste da on zavrsi u zatvoru i namerno slagali admina.
Admin Exploiting [AE] - Iskoriscavanje admina u svoju korist
Primer: Traziti adminu da vas porta, setuje hp, skin, vadi iz zatvora...
Exploiting a Spectating Admin [EASA] - Iskoriscavanje admina koj je u specu ( obostrano )
Primer: Radite nesto sto se ne sme ( BA ) i admin vas speca ( vi to ne znate naravno ), ali hocete da proverite pa iskoristite neku komandu da vidite da li je tu ( Primer /w ID Text ili /ss ID ) i tako dalje ... Takodje EASA moze biti iskoriscavanje i sa adminske strane TJ pisanje u chatu dok speca igraca.
Exploiting The Red Circles [ETRC] - Iskoriscavanje markera tj checkpointova

Pravilno korisnjece komande /pomoc:
Invalid pomoc : Helper do mene
Valid pomoc: Zabagovan sam da li mi mozete pomoci

Pravilno korisnjece komande  /report  :
Invalid report: /report [ID] Admine kada ce event?
Valid report: /report [ID] Igrac radi DeathMatch

SPAM: Ponavljanje iste poruke ili komande vise puta

Admin Abuse [AA] - Iskoriscavanje adminske pozicije u svoju korist (portanje tokom posla, popravljanje vozila..)
Admin Exploiting[AE] - Iskoriscavanje admina u svoju korist (kada igrac trazi da mu se setuje hp, popravi vozilo, setuje skin..)

Helper Abuse [HA] - Iskoriscavanje helperske pozicije u svoju korist (portanje tokom posla, popravljanje vozila..)
Helper Exploiting [HE] - Iskoriscavanje helpera u svoju korist (kada igrac trazi da se porta negde, popravi vozilo, setuje skin..)

Napomena: AE i HE se kaznjavaju za uzastopno ponavljanje

Za svaki prekrsaj ovih pravila administrator ima puno pravo sankcionisati igraca odredjenim vremenskom kaznom!
Izmeni poruku
Regoda
Admin

Vidi profil korisnika http://socijala-sp.4umer.com

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh

- Similar topics